E-mail: spdabrowa@sianow.pl

Poniedziałek 18. Grudnia 2017
Imieniny: Bogusława, Gracjana i Laury

Marcin Rogala mistrzem!

Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem królowej sportu - lekkiej atletyki. W tym roku do rywalizowali o medale w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym przystąpili uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej. Osobno rywalizowały dziewczęta, osobno chłopcy.

Wyniki z trzech oraz czterech konkurencji (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m/700m) uzyskane przez uczniów zostały przeliczone na punkty.

Tegoroczne zmagania były bardzo zacięte. Każdy starał się na miarę swoich możliwości.

W grupie dziewcząt w trójboju LA na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Genge (klasa 5), drugie miejsce zajęła Anna Buczak (klasa 4), a miejsce trzecie przypadło Martynie Gawrońskiej (klasa 5).

W grupie dziewcząt w czwórboju LA złoty medal zdobyła Klaudia Brzezińska. Na miejscu drugim uplasowała się Oliwia Rydzyńska, natomiast miejsce trzecie zajęła Karolina Rudzka (wszystkie  z klasy 6).

W grupie chłopców – zarówno w trójboju jak i w czwórboju LA – medale złote, srebrne i brązowe zdobyli Ci sami uczniowie.

Bezkonkurencyjny okazał się Marcin Rogala. Pierwszy raz w historii szkoły podstawowej uczeń klasy czwartej zdobył dwa złote krążki.

Dwa srebrne medale zdobył Bartosz Kubera, a dwa brązowe Szymon Radzki.

Warto podkreślić, że w tegorocznych mistrzostwach wielu uczniów znacznie poprawiło swoje dotychczasowe wyniki. Brawo!

Gratulacje dla wszystkich!

Zajrzyjcie do załączników. Znajdziecie w nich szczegółowe wyniki z tegorocznych zawodów oraz wyniki rekordzistów szkoły podstawowej.